Jak se připojit

By hozak
6.9.2007
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jak se připojit

Návod jak se připojit ke službám našeho spolku

Jak se stát členem Pancake.CZ, z.s. ?

Pokud se nacházíte v lokalitě, kde má náš z.s. pokrytí signálem, kontaktujte patrona dané oblasti. Patron – správce ověří, zda „je na vás vidět“, neboli zda máte přímou viditelnost na AP (Acces point – přístupový bod).
Pokud viditelnost existuje, nic nestojí v cestě Vašemu vstupu do spolku. Po samotné instalaci připojení si na webu sdružení stáhnete přihlášku, vyplníte ji a odevzdali ji patronovi dané oblasti (nebo člověku, který Vás připojil). Ten přihlášku předá členům rady a rada na pravidelném zasedání určí, zda člena přijme či nikoliv…(ještě jsme nikoho neodmítli).

Toliko po formální stránce.

Jak se připojit fyzicky?

Stačí mít dobrou anténu a dále správný Coax kabel a HW zařízení, případně si vybrat zařízení kombinované (anténa v zařízení, např. Nanostation). S tím Vám poradí ten, kdo Vás bude připojovat.
Je dobré, když si umíte sadu na připojení nainstalovat sami. Pokud to neovládáte, není to v žádném případě konec světa. Od toho tu jsme, abychom Vám s instalací pomohli.
Anténa se většinou upevňuje na stožár o průměrru cca 4cm. Pokud takové místo na Vašem domě není, je třeba zakoupit ještě držák antény a ten vhodně upevnit na některou zeď. Nedoporučuji instalaci v těsné blízkosti vyústění komína (vyšší teplota, nečistoty). Pak už stačí jen vše dobře pospojovat, nastavit, nacvaknout na UTP kabel konektory a propojit HW zařízení se síťovou kartou Vašeho počítače nebo notebooku.

A co potom?

Pak už se jen serfuje na vlnách internetu…

Comments: 0

Comments are closed.

  • Články a zprávy
  • Nejnovější příspěvky
  • Archivy
  • Počítadlo přístupů
    počítadlo.abz.cz